Vše o masážích

O masážích

Co je to dotyk?

Dotyk je jedním ze smyslů, kterým jako prvním komunikujeme se světem, a to ještě před narozením. Je to velmi důležitý stimul při stresovém napětí, protože dotykem působíme na centrální nervový systém, což je hlavní význam masáže.

Každý člověk by si měl aspoň jednou za měsíc zajít na masáž, a to i když ho netíží žádné zdravotní potíže. Masáž je totiž skvělý způsob relaxace. Člověk si u ní odpočine, zregeneruje, zbaví se únavy a stresu. Masáží se také zmírní bolest zad a ztuhlost krční páteře. Po jedné masáži přijde pocit uvolnění, odpočinku a znovuzrození. Vědci prokázali, že chozením na masáž se snižuje hormon zvaný adrenokortitropin. Ten se vylučuje předním lalokem hypofýzy. Hladina tohoto hormonu stoupá v reakci na stres, nemoc, nebo pokles krevního tlaku. Se stresem také souvisí stav imunitního systému. Když je člověk ve stresu tak produkuje výše zmíněný hormon adrenokortitropin, který ničí buňky starající se o údržbu obranyschopnosti našeho těla. Tím, že chodíte pravidelně na masáž se zbavujete stresu a předcházíte nemocem spojených s oslabenou imunitou.

Masáže často využívají lidé, kteří svou pracovní dobu stráví v jedné, ne příliš pohodlné poloze. Jedná se o lidi, kteří mají sedavé zaměstnání, která jim způsobuje nečinnost svalů. Sedavé zaměstnání zapříčiní to, že se svaly začnou stahovat, tuhnout a začnou se tvořit myogelózy. To jsou zatvrdliny svalů, které způsobují různé bolesti zad, hlavy a krční páteře. Masážím se dají tyto problémy odstranit. Pravidelnou masáží se zlepší krevní oběh a nepřímo se podílí na tvorbě endorfinu, který zlepšuje náladu. Hlavně působí na celý nervový systém, který řídí funkce vnitřních orgánů.

 

 

Pro klienty, kteří se bojí jít na masáž.
Chápu, že masáž může být pro některé z vás stresující a že můžete mít negativní zkušenosti s ní. Chtěl bych vám však zaručit, že moje práce jako masér je založena na respektu, důvěře a přizpůsobení se vašim potřebám. Poskytuji zákazníkům masáž, která je přesně přizpůsobena jejich potřebám, ať už máte jakékoli obavy nebo požadavky. Respektuji vaše hranice a snažím se poskytnout masáž, která je pro vás příjemná a relaxační. Můžeme spolu mluvit o vašich potřebách a najít společně řešení, které vám umožní uvolnit se a těšit se z masáže. Mým cílem je poskytnout vám příjemný a uvolňující zážitek, který vám pomůže zbavit se stresu a napětí. Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, neváhejte mi je sdělit. Rád vám pomohu najít způsob, jak vám poskytnout nejlepší možný zážitek z masáže.

Drobná rada:
Moje masérna se nachází v prostorech kadeřnictví. Máte-li zájem využít služeb kadeřnice, a následně si zajít na masáž, tak mám pro vás drobnou radu. V průběhu masáže se může stát, že potřebuji uvolnit napětí i v oblasti lebečních úponů. Občas se tak stane, že vám trochu vjedu do vlasů. Pokud byste tedy šli na masáž s pečlivě upraveným účesem, tak by to pro vás mohlo být trochu riskantní. Ale nebojte se, mám pro vás řešení! Doporučuji vám nejprve navštívit moji masérnu a poté se svěřit do péče kadeřnice. Tak se budete moci uvolnit a naplno si užít masáž, aniž byste museli řešit maličko mastné vlasy.

Upozornění:
Vážení klienti. Mým nejdůležitějším zájmem je vaše zdraví a pohoda. Chci vám poskytnout nejlepší možnou masáž, ale zároveň si musím být jist, že neohrozí váš zdravotní stav. Proto bych chtěl upozornit, že v některých případech si mohu vyžádat potvrzení od lékaře, pokud budu mít jakékoliv pochybnosti ohledně vašeho zdraví. Prosím, neberte to osobně, jde jen o opatření pro vaše bezpečí. Pokud se rozhodnu, že masáž by mohla negativně ovlivnit váš zdravotní stav, budu ji muset bohužel odmítnout. Doufám, že mi to nezazlíváte, ale věřte, že mi na vašem zdraví velmi záleží. Pokud máte nějaké obavy, rád se s vámi o vašem zdravotním stavu poradím a společně najdeme řešení, jak vám poskytnout nejlepší masáž. Děkuji za pochopení.