Breussova metoda

Breussova metoda:

Tato metoda je opravdu velice příjemná. Většina klientů při této masáži usne, nebo se k tomuto stavu přiblíží. Je to účinná metoda, ale není moc vyhledávaná. Osobně doufám, že když něco o této metodě napíšu, tak na ní přilákám více lidí.

 

Breussova metoda je jemná masáž páteře. Metoda byla vyvinuta rakouským lidovým léčitelem a experimentátorem Rudolfem Breussem (1899-1990) ve 20. století.

Breussova metoda je založena na předpokladu, že meziobratlové ploténky jsou důležitým zdrojem energie pro tělo. Pokud jsou meziobratlové ploténky poškozené nebo dehydratované, může to vést k bolestem, únavě a dalším zdravotním problémům.

Breussova masáž pomáhá uvolnit meziobratlové ploténky a obnovit jejich funkci. Masáž se provádí pomalými, jemnými tahy po celé délce páteře.

Breussova metoda se používá k léčbě široké škály zdravotních problémů, včetně:

• Bolesti zad

• Únavy

• Svalových křečí

• Problémů s páteří

• Problémů s nervovým systémem

• Psychických problémů

Breussova metoda je obecně považována za bezpečnou a účinnou metodu. Neexistují však žádné vědecké důkazy, které by jednoznačně prokazovaly její účinnost. 

 

Indikace pro Breussovu metodu:

  1. Skolióza: Lidé trpící skoliózou nebo jinými posturálními problémy mohou hledat Breussovu metodu k podpoře správné polohy páteře.
  2. Problematika meziobratlových plotének: Breussova metoda může pomoci uvolnit napětí meziobratlových plotének a zlepšit pružnost páteře.
  3. Napětí svalů a stres: Breussova metoda může pomoci uvolnit napětí svalů a snížit stres a úzkost.

Kontraindikace pro Breussovu metodu:

  1. Akutní infekce: Breussova metoda by se neměla provádět na klientovi s akutní infekční chorobou, protože může dojít k šíření infekce.
  2. Závažné neurologické problémy: Breussova metoda by neměla být prováděna na klientech s vážnými neurologickými problémy, jako jsou komprese míchy nebo nervové kořeny.
  3. Akutní zánětlivé stavy: Pokud má klient akutní zánětlivý stav, jako je akutní revmatoidní artritida, by měla být Breussova metoda odložena, dokud zánět nebude pod kontrolou.
  4. Karcinom: Breussova metoda by měla být prováděna s opatrností u klientů s diagnostikovaným karcinomem nebo historií rakoviny a pouze po konzultaci s lékařem nebo onkologem.
  5. Poruchy krvácení: Osoby trpící vážnými poruchami srážlivosti krve by měly konzultovat s lékařem před Breussovou metodou, protože může zvýšit riziko krvácení.
  6. Akutní poruchy ledvin a jater: Lidé s akutními poruchami ledvin nebo jater by měli Breussovu metodu provádět opatrně a po konzultaci s lékařem.
  7. Zlomeniny: V případě zlomenin by měla být Breussova metoda odložena, dokud zlomeniny nebudou zhojeny.

Je důležité, aby masér provádějící Breussovou metodu měl informace o zdravotním stavu klienta a aby se zabránilo rizikům. Kontraindikace mohou být individuální a měly by být brány v úvahu při plánování masáže.