Jak jsem se stal masérem – 4. část.

V této části vás seznámím s pár klienty, na které vzpomínám do dnes. Poreferuji vám trochu i o náhle vzniklých komplikacích.

Jednou mi přišel pán. Takový drobný človíček, samá kost a kůže. Protože lidé po operaci nemohou ležet na břiše, tak se posadil na připravenou stoličku, a já ho začal masírovat. Sednul jsem si na židli za něj a chystal se k práci. A teď mi prosím poraďte, co na vás mám masírovat? Klient se začal hrozně smát, a i sám uznal, že to bude asi obtížné, a že dřív takový střízlík nebyl. Pána jsem nakonec úspěšně namasíroval, a byla to docela sranda.

To mi zase jednou přišla jedna rusky mluvící dáma. Od mé kolegyně jsem se naučil základní fráze, a tak jsem se s paní trošku domluvil. Pokut mi nešla ruština, používal jsem gestikulaci a trošku i pan slovanštinu. Té paní se masáž moc líbila a úplně si libovala. Na konci masáže mi položila otázku, které jsem nerozuměl. Proto jsem jí odpověděl, že se omlouvám ale že její jazyk moc neumím. Paní vstala, položila mi ruku na rameno a povídá. Ne mladíku. Vy rusky mluvíte obstojně a já jsem s vámi byla velice spokojená. Takovýchto historek mám ještě hromady a hromady.

Spousta lidí si říká toto. Já musím na masáž. To je ale velikánská chyba. Správně byste si měli říkat, že chcete na masáž. Protože jakmile si řekneme, že něco musíme, tak se nám do toho vůbec nechce, a bereme to jako povinnost. Pokud si ale řekneme, že něco chceme, tak se na to těšíme a jdeme do toho s chutí.

Jak šel čas, začal jsem mít potíže s krční páteří. Občas do dospělo do takové fáze, že se mi začala motat hlava, bylo mi zle od žaludku a musel jsem si lehnout. Nebýt mého vodícího psa, který mi byl v těžkých chvílích oporou, tak bych to asi nezvládl. Nakonec jsem musel zůstávat častěji doma a ležet. Jen jsem pohnul hlavou, tak se mi začala příšerně motat, a pod víčky mi rejdil ohňostroj jisker. Došlo to až do té míry, že jsem musel odejít z práce, přestěhovat se zpět do mého rodného města a být doma. Absolvoval jsem spoustu vyšetření, testů a na nic nepřišli. Dokonce mi naznačili, že si to vymýšlím.