Jak jsem se stal masérem – konečně závěr.

Máme tu poslední díl z naší série. V tomto díle ukončíme to, co jsme začali. Zbytek necháme na dnech příštích, na budoucnosti. Nechť se ukáže, co nám budoucnost přinese.

Díky své práci jsem potkával spoustu vážně bezvadných lidí. Začínal jsem ale zjišťovat, že už pomaličku nestíhám. Dvě práce byli už opravdu moc. Najednou se přede mnou objevilo rozcestí. Buď zruším masérnu, a zůstanu dál v zaměstnání v Praze. Nebo zruším prahu, a budu se plně věnovat mé živnosti. Druhá volba byla ta nejlepší. Ukončil jsem zaměstnání v Praze, a zůstal už jen v Mladé Boleslavi. Víte ale, co bylo to nejnádhernější? Někteří klienti, které jsem měl v Praze, začali jezdit za mnou. Jednoduše neunesli fakt, že bych je přestal masírovat. Prý jim vyhovoval můj styl masírování a to, jak s nimi komunikuji. To mě opravdu hodně potěšilo, a udělalo velkou radost.

Získával jsem nové klienty, zdokonaloval se v práci, a měl jsem z toho dobrý pocit. Chyby jsem ale dělat nepřestal. Někdy jich bylo více, někdy méně, a někdy nebyli vůbec. Některé lidi jsem díky svým chybám odradil, a oni přestali chodit. Nemám jim to ale za zlé. Já bych udělal to samé. Musím ale zdůraznit, že mě každá sebe menší chyba strašně mrzí. Nebrečím po nocích do polštáře, ale i tak si je dost vyčítám. Snažím se jim vyhnout, ale někdy to není možné. Někdy mě má blbost prostě předhoní. Oceňuji na sobě ale jednu věc. Když udělám chybu, tak ji bez okolků přiznám. Pokud to ale není moje chyba, tak se to snažím vysvětlit. Sebe reflexi mám sice výbornou, ale to mi nezabránilo dělat chyby. Chyby ale dělá každý, a k životu to občas patří. Touto větou bych uzavřel odstavec o chybách.

Jeden z klíčových momentů mé cesty byl zvrat, který přišel, když jsem si zavedl nový rezervační systém. Díky němu jsem začal dělat mnohem méně chyb. Mám nyní jednodušší objednávání klientů a lepší přehled o rezervacích. Klienti automaticky dostávají upozornění na blížící se termíny masáže a také o schválení, zamítnutí nebo přesunu rezervace na jiný termín. Navíc mají nově možnost online objednání, což ocenili. Tento nový rezervační systém mi skvěle usnadnil život a nabídl klientům více možností, jak se ke mně objednat na masáž.
Práci jako masér si vážím z několika důvodů, a jedním z nich je skutečnost, že jsem si ji od začátku sám vybudoval. Nastavil jsem si svá pravidla a neustále se učím novým věcem. Sám jsem vytvořil webové stránky pro svou masérnu, na kterých nyní najdete i tuto sérii článků. Zažil jsem úspěchy, dělal jsem chyby, rozšiřoval svou klientelu a budoval si své místo na trhu.

Nemám ambice stát se nejlepším masérem na světě. To by nebylo v souladu s tím, jak vnímám svou práci. Jsem vděčný, že jsem obyčejný masér. Mám svou klientelu, a pracuji dobře. Každý masér má svůj vlastní osobitý styl, a nemůže vyhovovat úplně všem. Polovina lidí bude spokojena s vaším masírováním a budou se k vám vracet, zatímco druhá polovina bude hledat něco jiného. To je naprosto v pořádku. Důležité je, že existuje mnoho masérů a masérek, aby si každý klient mohl vybrat toho, kdo mu nejlépe vyhovuje.

„Tímto posledním dílem uzavíráme sérii článků o mé cestě k tomu, jak jsem se stal masérem. Doufám, že jste si užili čtení těchto příběhů, stejně jako já jsem si užíval jejich psaní. Celá tato cesta byla plná výzev, chyb, úspěchů a vzrušení. Každý krok mě přivedl blíže k mému druhému životnímu snu, otevření vlastní masérny.
Děkuji vám, že jste se mnou sdíleli tuto cestu. Vaše podpora, zpětná vazba a vaše důvěra v mé masérské dovednosti mě opravdu těší a motivuje k tomu, abych se stále zlepšoval a rozvíjel. Má masérna by nebyla tím, čím je, bez vás, mé skvělé klientely.
Jak říká staré přísloví, „Cesta je cíl.“ I když jsem dosáhl svého druhého životního snu, vím, že moje cesta jako masér nekončí. Budu se stále snažit poskytovat vám nejlepší možnou péči a zážitky z masáže. Mějte jistotu, že se budu neustále učit a rozvíjet své dovednosti.
Takže co nás čeká v budoucnosti? To nechme na čase a osudu. Každopádně jsem připraven pokračovat ve své vášni a přinášet vám radost a uvolnění prostřednictvím masáže. Moc děkuji za vaši důvěru a podporu, a těším se na setkání s vámi.